top of page

Sen de kendi içindeki öz sevgi devrimini ateşlemek istiyorsan bana katıl ve beraber en güzel sanat eserini inşa edelim. Kendini Sevme Sanatı online eğitimlerine katılmak istiyorsan ücretsiz ilk görüşme için bana aşağıdaki bana ulaşın linkinden ya da info@yesimatesci.com adresinden bana ulaşabilirsin. Sana motivasyon değil, kalbimi sunuyorum. Kalbim açık, koşulsuz sevgi ile seni bekliyor olacağım.

Seni seviyorum, kendini sev.

Aldığım eğitimler, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Rus Dili ve Edebiyatı Lisansı, Puşkin Enstitüsü Sertifikası, Avustralya’da Marketing Yüksek Lisans, ID Coaching Yaşam Koçluğu, Avustralya Meditasyon Birliği Meditasyon Eğitimi, The Art of Manifestation -  Gabrielle Bernstein, The Deep Truth Webinar – Gregg Braden, Assertiveness for Earth Angels – Doreen Virtue, Ateşi Canlandırma, Eril ve Dişil’in Buluşması, Karanlığın Bilgeliği İnzivaları – Wild Women Academy (Didem Çivici), Wellness Workshop – Kris Carr, Zihin ve Akıl Haritaları ve Hafıza Tekniği Eğitimi - Dr. Selma Şarda Danışmanlık Merkezi, Almanya, İsviçre ve İspanya’da sayısız profesyonel cilt ve vücut bakımları ve masajları eğitimleri.

Size sunabildiğim eğitimler: Kendini Sevme Sanatı Eğitimi, Aborjin Meditasyonu, Affetme Çalışmaları, çocuklar için Kendini Seven Çocuklar Atölyesi, Yaşam Koçluğu, Ekspat Koçluğu ve Zihin ve Akıl Haritaları ve Hafıza Tekniği Eğitimi.

Tüm Eğitimler ve koçluklar hem İngilizce hem de Türkçe olarak verilmektedir.

Benim hikayem

Ben Yeşim Ateşçi. Hayatımı yaş sınırlaması olmadan yaşasam da merak edenler için 1978 Melbourne, Avustralya doğumluyum. Hayatımın yarısını Avustralya’da yarısını da Türkiye’de geçirdim. Bazen tam bir su katılmamış “Aussie” bazen de “Çılgın bir Türk” oldum. Çocukluğumdan beri çok hassas bir yapıya sahiptim. Şimdilerde bu hassasiyetimi kendimde bir süper güç olarak görsem de, hem çocukluğumda hem de ilerleyen yaşamımda bu hassaslığımdan dolayı hem psikolojik, hem fiziksel pek çok zorluklar yaşadım.

Toplum önünde konuşamama, küçük yaşta saç dökülmesi, zona, kronik bronşit, 34 yaşına kadar süren sivilce sorunu… Yetişkinlikte ise, migren, boyun fıtığı, çene kitlenmesi, depresyon ve mide rahatsızlıkları yaşadığım rahatsızlıklar arasındaydı. Sürekli hasta ve şikayet eden birisiydim. Her zaman bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyordum.

 

Yıllar içinde yavaş yavaş farkına vardığım gerçek ise şu oldu: Duygusal olarak yaşadığım ve etkilendiğim her olayda bedenim de etkilenmekte ve zihinle doğru orantılı tepkiler vermekteydi. Lousie Hay ile “Kendini Sevme” kavramıyla yirmili yaşlarımda tanışmış olsam da, bunu hayata geçirmem uzun yıllar aldı. 2011 yılında hayatımın kökten değiştiğinin ayırdına varmam ile aslında çocukluğumdan beri farkında olmadan zaman zaman uygulamaya çalıştığım, düşünce gücü, meditasyon, pozitif düşünce gibi belli pratikleri kendimi sevme kavramı ile birleştirerek pek çok araştırma yapmaya ve eğitim almaya başladım.

Kendimi sevmeyi hayata geçirmeye devam ettikçe hayatımın değiştiğini ve tüm rahatsızlıklarımdan kurtulduğumu fark ettim. Rahatsızlıklardan kurtulmanın yanı sıra, hayatta beni neler mutlu ediyor bunları keşfettim, kendimi daha da iyi hissettim ve mutluluğu daha saf bir şekilde yaşamaya başladım. Kendimi iyi hissetmediğim zamanlarda ise olanı görmeyi ve duygulara "iyi" "kötü" yargılar koymamayı öğrendim. Duygularımı ve hayatımda olanları olduğu gibi görmeyi ve gerektiğinde yardım istemeyi öğrendim. Hayatta mutlu olmak için evlenmek, iyi bir işe girmek, çocuk yapmak gibi sosyal normlarla onaylanmak gerekmediğini fark ettim, mutluluğu ve sevgiyi kendi içimde yaratabildiğimi gördüm.

Hayatta ne yaşarsam yaşayayım, her düştüğümde yumuşak bir zemin oluşturacak pratiklerim vardı. Beş yıl önce yaşam koçluğu eğitimi aldım ve bunu takip eden yılda da kurumsal hayattan ayrıldım. Araştırmalarımı derinleştirerek yeni eğitimler aldım ve bu çok işime yarayan kendini sevme pratiklerini dünya ile paylaşmaya karar verdim.  Öz sevgi için gerekli olan on adımı bir eğitimde derledim. Bu eğitimin adını da Kendini Sevme Sanatı koydum.

Kendini Sevme Sanatında size düşen pay ise, bire bir danışmanlık ve eğitim alarak içsel bir yolculuğa çıkmak... Her bir adımda kendi seçeceğiniz pratiklerle, kendi sanat eserinizi inşa edeceksiniz. Hayatta yapmak istediğiniz şey nedir: iş değiştirmek, hayatınızdaki stresi azaltmak, yeni bir düzene alışmak, ilişki sorunları, kilo vermek... hatta ne yapmak istediğinizi bile bilmiyor olabilirsiniz. Kendinizi sevmekle, içinizde başlayacak öz sevgi devrimi hayatınıza yansıyacaktır.  Bunu çok iyi biliyorum çünkü ben her şeyi kafaya takan, çok kırılgan, hassas, yeniliklerden korkan, ilişkilerinde sürekli aynı sorunları yaşayan ve birçok rahatsızlığı olan bir insanken kendi öz sevgi devrimim ile bedenimi, ruhumu, zihnimi ve yaşadığım alanı koşulsuz sevgi ile doldurdum. Bu sayede yaşamak istediğim hayatı yaşıyorum ve evet sana bu cümlelerle dokunabiliyorum.

 

Sen de kendi içindeki öz sevgi devrimini ateşlemek istiyorsan bana katıl ve beraber en güzel sanat eserini inşa edelim. Kendini Sevme Sanatı online eğitimlerine katılmak istiyorsan ücretsiz ilk görüşme için bana aşağıdaki bana ulaşın linkinden ya da info@yesimatesci.com adresinden bana ulaşabilirsin. Sana motivasyon değil, kalbimi sunuyorum. Kalbim açık, koşulsuz sevgi ile seni bekliyor olacağım.

Seni seviyorum, kendini sev.

Bana ulaş

Aldığım eğitimler

Aldığım eğitimler, Macquarie Üniversitesi Psikoloji bölümü, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Rus Dili ve Edebiyatı Lisansı, Puşkin Enstitüsü Sertifikası, Avustralya’da Marketing Yüksek Lisans, ID Coaching Yaşam Koçluğu, Avustralya Meditasyon Birliği Meditasyon Eğitimi, The Art of Manifestation -  Gabrielle Bernstein, The Deep Truth Webinar – Gregg Braden, Assertiveness for Earth Angels – Doreen Virtue, Ateşi Canlandırma, Eril ve Dişil’in Buluşması, Karanlığın Bilgeliği İnzivaları – Wild Women Academy (Didem Çivici), Wellness Workshop – Kris Carr, Zihin ve Akıl Haritaları ve Hafıza Tekniği Eğitimi - Dr. Selma Şarda Danışmanlık Merkezi, Almanya, İsviçre ve İspanya’da sayısız profesyonel cilt ve vücut bakımları ve masajları eğitimleri.

DSC_0090.JPG
17554307_1917208858510182_59375151097286
bottom of page